هیات تجاری تایلند در مجمع واردات

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد حسین برخوردار در این خصوص گفت: یک هیات بلند پایه تجاری به سرپرستی مدیر کل توسعه تجارت بین المللی وزارت بازرگانی تایلند به همراه نمایندگان بخش های تولیدی و تجاری آن کشور که در زمینه های صنایع غذایی، خودرو و لوازم و قطعات یدکی، لوازم الکتریکی و الکترونیک، تهویه مطبوع، یخچال و فریزر، لاستیک طبیعی، کشتیرانی و پیمانکاری فعالیت می کنند یکشنبه هفته آینده وارد ایران می شود و سه شنبه کشور را ترک خواهد کرد.


وی افزود: دولت تایلند عزم جدی برای افزایش سطح روابط با ایران در کلیه سطوح اقتصادی و تجاری دارد و مجمع واردات به عنوان محل تمرکز واردکنندگان رسمی و شناسنامه دار کشور می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای توسعه سرمایه گذاری های مشترک باشد.


برخوردار گفت: تایلند می تواند منبع مطمئنی برای تامین برخی کالاهای اساسی و همچنین قطعات الکترونیکی و برخی قطعات خودرو برای اقتصاد ایران باشد و در مقابل کشورمان نیز می تواند منبع قابل اتکای تایلندی ها برای تامین بسیاری از کالاهای شیمیایی، محصولات صنعتی و معدنی همچون فولاد و محصولات فولادی باشد.


رئیس مجمع واردات تصریح کرد: ایجاد پل مستقیم برای تبادلات تجاری، بدون گذر از سایر کشورها، یکی از درخواست های رایزن بازرگانی تایلند در جلسه قبلی بود و امیدواریم در نشست هیات تجاری مشترک گام های مثبتی بری نزدیک شدن به این هدف برداشته شود.


وی ادامه داد: در جلسه قبلی با سفیر تایلند به این نقطه مشترک رسیدیم که برای توسعه رواط تجاری و اقتصادی باید موضوع گسترش همکاری های بانکی به منظور تسهیل تراکنش های مالی بازرگانان ایران و تایلند، به عنوان پیش شرط اولیه بیش از گذشته مد نظر هیات تایلندی باشد.


برخوردار با بیان اینکه هیات های تجاری دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی نیز در تدارک سفر به ایران هستند، تصریح کرد: جنب و جوش کشورهای عضو آ سه آن مانند اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند پس از گشایش های اقتصادی ناشی از توافق ژنو، برای ارتقاء سطح تبادلات تجاری با ایران و افزایش سرمایه گذاری های مشترک بسیار چشمگیر شده است.


گفتنی است بر اساس اطلاعیه روابط عمومی مجمع واردات نشست مشترک این هیات تجاری با کمیسیون های مجمع واردات در جلسه مشترک هفته گذشته رئیس مجمع واردات و سفیر جدید تایلند و پیش از تقدیم استوارنامه سفیر به رئیس جمهور کشورمان برای روز دوشنبه 28 بهمن ماه پیش بینی شده است.


جشنواره ملی بهره وری

جشنواره ملی بهره وری

 

ترافیک لحظه ای تهران

تقویم اخبار

آذر 1396
ی د س چ پ آ ش
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1